Cumartesi, Nisan 12, 2014

Random Play Mimi


Merhabalar öncelikle, son zamanlarda pek selam vermediğimi fark ettim de.
İki blogda görüp çok tatlıca bulduğum bir mim vardı, Keyaki ve Kiriya beni onunla mimlemiş. Bol müzikli ve bol keyifli bir mim. Teşekkürlerimi sunar ve kuralları belirtirim. *.*

KURALLAR :
1.Müzik listenizi - her nerede olursa olsun- açın ve karışık çal moduna alın.
2. Her soru için play'e basarak bir sonraki şarkıya geçin
3. Her ne kadar komikli ya da uyumsuz olursa olsun, çıkan şarkı ismini sorunun cevabı olarak yazmanız gerekiyor!
4. Dilediğiniz kadar arkadaşınızı mimleyin
5. Mim'lenmiş isimler mutlaka yapsın
6. Tadını çıkarın!


Burada araya girmek istiyorum. Benim zaten sık sık random dinlediğim olur lakin çok fazla sanatçı dinlediğim için bazen bazılarını unutuyorum diye sık sık mp3’ümün içindeki şarkıları güncelliyorum. Bazı değişmez klasörler dışında (Radiohead, AC/DC, Muse, Rolling Stones, TVXQ, FT Island) diğerleri sık sık değişiyor o yüzden ne kadar doğru yansıtır bilemiyorum. Bunun İngilizcesi, Fransızcası, Korecesi, Japoncası, Çincesi bilmem necesi var. Demek istediğim biraz tuhaf olacak, kendinizi hazırlayın! :D

Birisi “iyi misin” diye sorarsa cevabın…
James Blunt – All The Lost Souls
(Kayıp ruhlar ne kadar iyiyse o kadar iyiyim demek oluyor bu.)Kendini nasıl tanımlarsın?
Muse – Crying Shame
(Kahkaha attım resmen :D Ama aşk olsun Muse ben büyük bir utanç mıyım senin için? Beni böyle mi görüyorsun? )Bir erkekte/kadında hoşlandığın şey nedir?
Antonio Vivaldi – Violin concerto in G Minör
(Keman çalması hoşuma giderdi diyelim. Sadece klasik müzik dinlemesi bile yeterli olur aslında.)Bugün nasıl hissediyorsun?
TVXQ – Beside
(Buna bir anlam yükleyemedim ama TVXQ varsa iyi hissediyorum demektir. :’) Tense albümündeki en sevdiğim şarkılardan biri bu ayrıca.)Yaşam amacın nedir?
FT Island – Flower Rock
(Buna da bir anlam yükleyemedim. Şimdi yaşam amacımın kaya gibi sert görünen ama aslında çiçek gibi hassas biri olmak olduğunu söylesem taşlar mısınız? :D )Motton nedir?
Zaz – Les Passants
(Budur!!! Les Passants Fransızca’da “gelip geçenler” demek. Mottom da tam olarak bu. Her şey geçicidir öyleyse hiçbir şey için üzülmeye de fazla sevinmeye de gerek yok.)Arkadaşların senin hakkında ne düşünür?
Two Door Cinema Club - Undercover Martyn
(Aslına bakarsanız yakın arkadaşlarımın tamamı benim bir kapalı kutu olduğumu düşünüyorlar. Yani Undercover Paul da olabilirmiş. ^^)Ailen senin hakkında ne düşünüyor?
Rolling Stones – Paint it Black
(Onlara renk kattığımı? Biz zaten küçücük bir aileyiz. Ben de evde olmayınca kimse konuşmuyor sanırsam. Küçük çocuk olduğumu da düşünürsek belki…)En çok düşündüğün şey nedir?
Hay! Say! Jump! – Dreams Come True
(Oha diyorum resmen!!! Şöyle bir şey var ki bu şarkıyı daha önce dinlememiştim ama kesinlikle en çok düşündüğüm şeylerin başında gelecekte istediğim şeyleri yapıp yapamayacağım sorusu geliyor. Jump’ın müziği çok bana hitap etmiyor ama bu şarkıyı sevdim. *alkış*)2+2 ?
Deep Purple – Perpendicular Waltz
(Bu şarkıyı, soru olarak ne gelirse gelsin bir şeyle bağdaştırmam imkansızdı zaten. )En iyi arkadaşın hakkında ne düşünüyorsun?
Seungri (Bigbang) – Strong Baby
(Gerçekten öyle, gerçekten güçlü biri olduğunu düşünüyorum. Çok şüpheci biriyim, özellikle insanlar konusunda ama yanında durmak bile güven hissini uyandırıyor, gücü hissedebiliyorsunuz. Biraz daha devam edersem sevgi pıtırcığı falan olurum maazallah susuyorum.)Hayat hikayen nedir?
Jaejoong – One Kiss
(Atın beni denizlere… Hayat hikayem bu mu yani? Yapmayın ya… Neyse, oldukça güzel bir şarkı olduğu için sessiz kalacağım. Ama yine de… Hayır hayır bu olmamalıydı.)Büyüyünce ne olmak istiyorsun?
Velvet Underground – Prominent Men
(İlginç. Her zaman önemli biri olmak istemediğimi söylememe rağmen en sevdiğim gruplardan biri önemli bir adam olmak istediğim iddia ediyor. Göreceğiz!)Hoşlandığın insanı görünce ne düşünürsün?
Kat-tun – Make or Break
(En sevdiğim Kattun şarkısı olmadığı kesin ama bu mantığı sevdim; bat ya da çık. Muhtemelen ya hep ya hiç mantığı uygulardım. Sonucu merak ettim. :D)Düğününde hangi şarkıyla dans edeceksin?
Nirvana – Heart  Shaped Box
(Bu şarkıyla dans edebiliyorsam ciddi anlamda yetenekli demektir. Dahası daha çok ölürken falan dinlemek için uygun bir şarkı, bütün misafirleri kaçırtırım. Ama bayılıyorum bu şarkıya, fena fikir de değil hani.)Cenazende ne çalacak?
Hey!Say!Jump! – Hurry Up
(“Çabuk ol, yaşarken uğraştırdın bir de cenazeyle uğraştırıyorsun.” Demek oluyor bu. İnsanlar beni bir an önce gömüp işlerine dönmek için acele edecek sanırım.)

Hobin/ilgi alanın nedir?
Arctic Monkeys – My Propeller
(Evet pervanelere bayılıyorum ben, boş zamanlarımda pervane yapıyorum hatta. En büyük hayalim de kendime pervane takıp uçmak.)En büyük korkun nedir?
My Chemical Romance – Teenagers
(Valla öyle çocuklardan da gençlerden de hazzetmiyorum ben ya, korktuğum çocuklar da var yani. Hatta ne zaman çocukların olduğu bir yerde kuyruğa girsem çok fena eziyorlar beni. Kazık kadarım halbuki :D)En büyük sırrın nedir?
EXO – First Snow (Chinese Version)
(Sır falan yok ortada karı da çok seviyorum Çinceyi de bu şarkıyı da.)Şu anda ne istiyorsun?
One Ok Rock – Crazy Botch
(Elimde olan bir şeyi niye isteyeyim ki?)Arkadaşların hakkında ne düşünüyorsun?
Arctic Monkeys – Old Yellow Bricks
(Vay diyorum yeniden ama bu sefer anlamlı olduğu için değil. Dün Ria ve NSA ile bu şarkı hakkında konuştuk, olması gerekenden çok daha fazla konuştuk ve bu sohbet durup dururken Ria’nın şarkıyı mırıldanmasıyla başladı. Bununla birlikte arkadaşlarımın eski sarı tuğlalar olduklarını düşünmüyorum tabi ki.)Bunu ne olarak yayınlayacaksın? (Sorudan emin değilim. :D)
The Libertines – Boys In The Band
(Bu sefer cidden yorum yapan yerlerim ölmüş bulunmakta.)Yaparken çok eğlendim. Umarım yaparlar diyerek Shirushi, Filozof, Nym, ve Tawannana’yı mimlemek istiyorum. Bayağı beklentiye girdim bakın. :’) Gitmeden önce bir de benden olsun, Radiohead diğerlerinin arasında kaybolmuş gibi hissediyorum. :')


8 yorum:

 1. dinlediğin şarkılar gerçekten karışıkmış :)) bir kaç tanesi sadece benim bildiğim şarkılar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Random dinlediğimde atladığım sık oluyor o yüzden :') Depresyonun zirvesindeyken hoppidilaylaylom bir şarkı gelince mal oluyorum :D

   Sil
 2. sen... sen... böyle bir mim... SENİ SEVİYORUM PAULLLLL! Teşekkür ederiiim!! :"3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevimli değil mi? :')) Rica ederim sipirmin :D

   Sil
 3. Cok eglendim okurkennn :D cenazen, hobin ve ilgi alanina ne guldummm :D

  Ergenler korkutur :D

  Bir de kendini tanimlayisin... İkinci soruda, ikinci sarkida bir cokus oldu ama sonrasi kurtardi bencee :D

  Yarim akilli telefonum sarkilari acmadi ama yine gelip dinliycem:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muse'a çok kırıldım bilemezsin asdsdsdasdasd :D
   Bir de soruyu bilip sıradaki şarkıyı görünce kopuyorsun, salak salak güldüm durdum yazarken :D
   Hep sevdiğim şarkılar diyeceğim ama "zaten sevmiyorsan müzik listende ne işi var?" diyebilirsin, orası belli olmaz ama. Her şey olabilir benim mp3'ümde :D

   Sil
  2. Sevdigin sarkilara farkli anlamlar yukleyip eglenmisin istee :) Olabilir sevmediklerin muzik listende garip sebeplerden oturu :D Olur oyle :D Bak benimkiler oyleydiiii :)

   Sil
  3. Aynen öyle oldu :D Bir de bağlama yeteneğimin iyi durumda olduğunu gördüm asdasd
   Genelde yadsıdıkları için anormal bir şey olarak kabul ettim ben de :D

   Sil