Pazar, Şubat 21, 2016

ve tuhaflığını üşüdüğün zaman
james blunt - no tears

bugün yine depresyonda olduğumu düşündüm. hissettim. sonra bir arkadaş -ki soruları soran o hep aynı arkadaş, anlat, kim, neden, niye, ben tanıyor muyum.. kız da değilsin ama demek istiyorum bir gün, yine de biliyorum niyeti kötü değil, kızsam da çabuk sönüyorum- neden diye sordu. ben de nedenleri üzerinde düşünmeye, bu sefer gerçekten düşünmeye başladım. 

sınav değildi hayır. sınavı iplemeyi yatağıma yattığımda bırakmıştım. ve evet, m4''ün rezil kokusu ya da sınavın elin köründe bir otelde olması canımı sıkıyordu ama sebep bu değildi, yine hayır. "düşündüğünde mutlu olduğun ama gördüğünde mutlu olmadığın birisi oldu mu hiç?" diye sordum ben de. "hayır," dedi. "belki ona yetememekten korkuyorsundur." düşündüm. çok olası geldi. sanırım haklıydı. yarı yarıya. bu sorunsalın ayrıntılarına girmek istemiyorum ama size hiç oldu mu?

çok nefret ettiğim şeyler var. avazım çıktığı kadar bağırmak istediğim şeyler. şimdi dişimi sıkıp içime atsam bile bir gün hesabını sormak istediğim şeyler. yapabilecek bir şeyimin olmadığı şeyler. 


yine de her defasında dayanamayıp geri çekiliyor olmam.

beyaz bayrak.


james blunt - no bravery

birden inanılmaz bir duygu yoğunluğu hissediyorsunuz. yolsa yürürken kendi kendinize salak salak gülüyorsunuz. hiçbir neden yokken. sonra bu saçmalığınıza gülüyorsunuz. size bakan insanlar kim bilir ne düşünüyor? lotoyu tutturdu, üniversiteyi kazandı, aşık oldu, kafayı yedi...

peki ne oldu? bunca yıpranmışlıklardan hangisiydi seni kahkahalara boğan?

dur söyleme, gizli kalsın, kimseye anlatamazsın, gitmek gerekir o zaman.

ama sen gitme, ben giderim. şimdilik hoşçakal jimmy.


james blunt - so long, jimmy

eğer bir daha on yedi olursam yine aynı şeyleri yaparım. evet, en güzel dönemiydi hayatımın. çok uzun zaman geçmedi üstünden ama geçmiş gibi. kütüphane masalarının üzerinde yuvarlanmak çok güzeldi. yine yapardım. yine derslerde kitap okurdum. aynı okula gider, aynı kişilerle arkadaşlık ederdim. pişman değilim. büyük işler başarmadım evet. bugün hayatımın başarısını sorduklarına yine diyecek bir şey bulamadım, doğru. kafadan salladım bir şeyler, bir kaç gün önce yaptığımız bir işten söz ettim. sınav sonuçta, bir şeyler söylemem lazımdı. diyemedim benim hayatımın en büyük başarısı mutluluğu yakalamış olmamdı. ama ya şimdi, diye sorsaydı ne derdim? kaybettim onu da kendimi de diyebilir miydim?

hiç özlemedim liseyi diyor tekila. bense minik, şirin dünyamı özledim. yeryüzünün geri kalanını yok sayabildiğim dünyamı. on yedi olmayı, sen benim on yedi yaşımsın'ı dinlemeyi özledim. bir şeyleri yapmak için hala vaktim olmasını. şiir okumayı arkadaşıma, resim çizmeyi derslerde. sandalyeden düşmeyi. pencereden saatlerce bakışım, sorulara sessiz kalışım. yazma krizlerine girdiğimde kendimi sağa sola vurmayı, gülme krizine girmeyi, koridorda deli gibi koşmayı. yapmaya çalıştığımız her şeyi elimize yüzümüze bulaştırmamızı. zarflardaki güldüğüm o iğrenç esprileri. 

bu arada hatırlıyor musunuz? 

renkli sular yapmıştık. 


james blunt - next time i'm seventeen 

18 yorum:

 1. eğer bir daha on yedi olursam yine aynı şeyleri yaparım. evet, en güzel dönemiydi hayatımın. çok uzun zaman geçmedi üstünden ama geçmiş gibi. kütüphane masalarının üzerinde yuvarlanmak çok güzeldi. yine yapardım. yine derslerde kitap okurdum. aynı okula gider, aynı kişilerle arkadaşlık ederdim. pişman değilim. büyük işler başarmadım evet. bugün hayatımın başarısını sorduklarına yine diyecek bir şey bulamadım, doğru. kafadan salladım bir şeyler, bir kaç gün önce yaptığımız bir işten söz ettim. sınav sonuçta, bir şeyler söylemem lazımdı. diyemedim benim hayatımın en büyük başarısı mutluluğu yakalamış olmamdı. ama ya şimdi, diye sorsaydı ne derdim? kaybettim onu da kendimi de diyebilir miydim?

  hiç özlemedim liseyi diyor tekila. bense minik, şirin dünyamı özledim. yeryüzünün geri kalanını yok sayabildiğim dünyamı. on yedi olmayı, sen benim on yedi yaşımsın'ı dinlemeyi özledim. bir şeyleri yapmak için hala vaktim olmasını. şiir okumayı arkadaşıma, resim çizmeyi derslerde. sandalyeden düşmeyi. pencereden saatlerce bakışım, sorulara sessiz kalışım. yazma krizlerine girdiğimde kendimi sağa sola vurmayı, gülme krizine girmeyi, koridorda deli gibi koşmayı. yapmaya çalıştığımız her şeyi elimize yüzümüze bulaştırmamızı. zarflardaki güldüğüm o iğrenç esprileri.  Yüzümde çarpık bir gülümseme zihnimde hayali sen gözümün önünden geçti resmen sahneler . Belkide benzer olduğu içindir belkide her geç kiz böyledir lisede 17 sinde bilmiyorum :) benimde küçük bir dünyam vardı ve küçük dunyamdaki çoğu 17 lik böyleydi sanırım , yada dünyam küçük oldugu icin herb 17 böyleydi :) 17 benim içinde harika bir dönemdi harika bir yasti keşke döne bilsem aynı hataları tekrar yapsam tekrar aynı kisler ile kavga etsem . Daha geçen hafta 17 yaşında olmak ile ilgili konuşuyordum arkadaşlarla 17 olmak güzeldir özeldir kiymetlidir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok duygusala bağlamışım ya bu ne ahhahaha

   Sil
  2. arada bağlamak lazım ama sonra cıvıtmak da lazım. Her şey tadında kalsın.
   belki de. belki de herkes böyledir on yedisinde. ah on yediler ah bu yaşlar...

   Sil
 2. Bi bitsin kapısından geçmem diye başladığım liseyi ben de çok özlüyorum şimdi :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o mario'dan fırlayan kapılarını özlemiyoruz da şimdi yani :D

   Sil
 3. "Hayattaki en büyük başarım mutluluğu yakalamış olmak" ne güzel cümledir ya. Ne büyük bir başarı. Bende bakıyorum da şimdi, galiba o başarıyı bende yakalamışım. Şu genç yaşında kedilerimiz kuyruklarını yakaladıklarına göre hayatın yakında eski haline döner diye ümit ediyorum Arrakis:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatımdaki en büyük başarımın elimden kayıp gitmesi üzücü ama hissediyorum, yeniden yakalamak üzereyim onu!

   Sil
 4. şimdi aklıma geldi,sana bir şarkı önermek istiyordum ne zamandır.
  Yeni Türkü-Günebakan.Belki dinlemişsindir ama olsun. (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni Türkü zaten inanılmaz sevdiğim bir grup. özlemişim bu şarkıyı.

   "o zaman bu zamandır dostlar, ne ister neyi özleriz"

   Sil
 5. hatırlıyor musunuz geçen sene renkli sular yapmıştık...Ah gençliğim genç yaşımda çürüdüm be

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. birlikte çürüdük be dostum, yine de çürümek değilmiş o

   Sil
  2. Muhahahah bet mü la o
   Rope rider

   Sil
 6. derin sulardasın yine belli,kıyıya da çıkmak lazım arada bir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çıkma değil de kıyıya vurma şeklinde cereyan ediyor bende

   Sil
 7. Bu da bizim okula geldiğiniz gün. Paragraftaki özneyi yüklemi nesneyi tümleci hemen söktüm. Allah belamı verdi de söktüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok lan o gün değil, bu bir cumartesi günü olması lazım, its not related to you

   Sil
  2. Hee tamam bende kısa süreli depresyona girmiştim

   Sil
  3. üff seninki depresyon değil oğlum, senin geçerli sebeplerin vardı

   Sil